PROJELER

Proje Tabanlı Öğrenme Modelli öğrenme ile çalışan İlimkent Okulları ulusal ve uluslararası alanda farklı projeler ile geleceğin eğitimini sunuyor. Öğrencilerimiz ile yapılan bazı projeler aşağıda listelenmiştir.

Bölgesel Projeler

GAP Yeşil İnnovasyon projesinde ortaokul öğrencileri arasında yapılan elemelerde İlimkent 5. sınıf öğrencisi Eylül Şakır’ın hazırladığı dijital korkuluk projesi finale çıkmaya hak kazandı

GAP Yeşil İnnovasyon projesinde ortaokul öğrencileri arasında yapılan elemelerde İlimkent 5. sınıf öğrencisi Muhammed Emin Çelik’in hazırladığı sera otomasyon sistemi finale çıkmaya hak kazandı

Ulusal Projeler

TÜBİTAK tarafından düzenlene ortaokullar arası proje yarışmasında İlimkent Öğrencileri Reyyan Atbinici ve Zeynep Kol’un hazırladığı proje Halk Sağlığı alanında bölge finallerine katılmaya hak kazanmıştır.

Uluslararası Projeler

İlimkent Ortaokulu öğrencilerinin İngilizce dersinin kullanımını sağlamak ve kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirmek amacıyla Japonya Yokohama Milli Okulu öğrencileri ile kardeş okul projesi kapsamında karşılıklı  İngilizce video çekimleri yapılmıştır.